Genealogie van de familie Boeve uit Wapenveld

Deze familie Boeve woonde vanaf de zestiende eeuw in Wapenveld. Een verwantschap met de familie Boeve uit Heerde is waarschijnlijk, maar nog niet aangetoond.

Gerardus Boeve (1766) trok van Epe naar Zaltbommel, waar hij ‘De Boeve’ werd genoemd. Later werd de familienaam in deze tak later geschreven als ‘De Boevé’.

Generatie I

I Claes Willems; geboren ca. 1550.

Claes is getrouwd met Merri Hermens; geboren ca. 1550, overleden v1615.

Uit dit huwelijk:

  1. Jan Claessen; geboren ca. 1575, volgt onder II.

Generatie II

II Jan Claessen; geboren ca. 1575, overleden voor 1636.

Jan is getrouwd ca. 1600 met Thoenisken Rutgers.

Uit dit huwelijk:

  1. Claes Jansen Boeve; geboren ca. 1600, volgt onder III.
  2. Jan Jans Boeve.

  3. ? Teunis Jansen. Zie de “>Genealogie van de familie Boeve uit Heerde.

Generatie III

III Claes Jansen Boeve; geboren ca. 1600, overleden voor 1661. Landbouwer, brouwer.

Claes is getrouwd ca. 1628 met Gerrijken Jans.

Uit dit huwelijk:

  1. Henric Claesz Boeve; geboren Wapenveld ca. 1634, volgt onder IV-a.
  2. Jan Claessen Boeve; geboren ca. 1635, volgt onder IV-b.
  3. Lubbert Claesz; geboren Wapenveld 1645/1650, volgt onder IV-c.
  4. Trijne Claes Boeve; volgt onder IV-d.

  5. Derk Claessen; geboren Wapenveld, volgt onder IV-e.

Generatie IV

IV-a Henric Claesz Boeve; geboren Wapenveld ca. 1634.

Henric is in ondertrouw gegaan Heerde 13-04-1665 (03-04-1665?) met Geertien Harmsen; van Dalfsen.

Uit dit huwelijk:

  1. Jacob Henricks Boeve; volgt onder V-a.

IV-b Jan Claessen Boeve; geboren ca. 1635, overleden 1677/1678.

Jan is getrouwd (1) met Anna Hendriks.

Jan is getrouwd Heerde 21-05-1677 (2) met Trijntje Jans, geboren Wapenveld.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Hendrik Jans Boeve; geboren Wapenveld ca. 1660, volgt onder V-b.
  2. Claas Jans Boeve; geboren Wapenveld ca. 1662, volgt onder V-c.

  3. Harmen Jans Boeve; gedoopt Heerde 29-05-1659.

Uit het tweede huwelijk:

  1. Gerritje Jans Boeve; gedoopt Heerde 28-12-1678 (Gerretje), ovl. na 1724. Gerritje ging in ondertrouw Heerde 06-05-1703 met Jan Harms Visscher; ged. Heerde 25-02-1672, ovl. voor 1725, zoon van Herman Jansen Visscher en Aeltien Sarris. Diaken 1723-ca. 1725

IV-c Lubbert Claesz; geboren Wapenveld 1645/1650.

Lubbert is getrouwd Heerde 31-03-1672 met Harmtje Evers.

Uit dit huwelijk:

  1. Claesje Lubberts; gedoopt Heerde 06-04-1673.
  2. Janneken Lubberts; gedoopt Heerde 24-05-1674.
  3. Claes Lubberts; gedoopt Heerde 12-11-1676.
  4. Geertien Lubberts; gedoopt Heerde 02-02-1679.
  5. Aeltje Lubberts; gedoopt Heerde 29-09-1680.
  6. Gerrit Lubberts; geboren Wapenveld, volgt onder V-d.
  7. Aeltje Lubberts; gedoopt Heerde 05-11-1687.

  8. Gerritje Lubberts; gedoopt Heerde 20-07-1690.

IV-d Trijne Claes Boeve

Trijne is getrouwd met Teunis Teunissen.

Uit dit huwelijk:

  1. Teunis Teunissen; gedoopt Heerde 05-06-1659.
  2. Stijntien Teunissen Boeve; gedoopt Heerde 05-02-1663. Stijntien ging in ondertrouw Heerde 13-04-1690 met Rutger Jacobs.
  3. Henrickien Teunissen; gedoopt Heerde 05-11-1665.
  4. ? Henrik Teunissen Boeve; geboren 1665/1670, volgt onder V-e.

  5. ? Claas Teunis Boeve; geboren ca. 1670, volgt onder V-f.

IV-e Derk Claessen; geboren Wapenveld.

Derk is getrouwd Heerde 15-08-1674 met Stijne Gerrits Jonkmans.

Geen doop van Claes en Gerrit gevonden. In dit gezin opgenomen op basis van vermelding in SFB.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerrit Derks Boeve; geboren Wapenveld 1683/1688, volgt onder V-g.
  2. Claes Derks Boeve; geboren Wapenveld 1690/1695, volgt onder V-h.
  3. Berentjen Derks Boeve; gedoopt Heerde 17-03-1678. Berentjen is in ondertrouw gegaan Heerde 07-04-1708 met Gerrit Jans Uijt den Hagen; geboren Wapenveld.
  4. Jan Derks; gedoopt Heerde 19-10-1684.
  5. Gerretje Derks Boeve; gedoopt Heerde 23-04-1687. Gerretje is getrouwd Heerde 05-12-1723 met Arent Jans van der Wel. Weduwnaar.

  6. Harmen Derks; gedoopt Heerde 22-03-1690.

Generatie V

V-a Jacob Henricks Boeve

Jacob is getrouwd met Geertje Berends.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrik Jacobs Boeve; volgt onder VI-a.

V-b Hendrik Jans Boeve; geboren Wapenveld ca. 1660.

Hendrik is in ondertrouw gegaan Heerde 06-05-1683 met Marritien Sarris; gedoopt Heerde 27-10-1659, dochter van Sarris Jacobs [Brinkhuis] en Grietien Jansen.

Uit dit huwelijk:

  1. Herman Boeve; volgt onder VI-b.
  2. Jan Boeve; gedoopt Heerde 09-03-1684. Hij trouwde mogelijk 29-12-1715 met Annegjen Hendrix; van Hoorn. Hieruit Hendrick (gedoopt Heerde 27 9 1716) en Neesjen (gedoopt Heerde 31 7 1718).
  3. Anneke Boeve; gedoopt Heerde 30-11-1688.
  4. Sarris Boeve; gedoopt Heerde 09-09-1691.

  5. Gerrit Boeve.

V-c Claas Jans Boeve; geboren Wapenveld ca. 1662.

Claas is in ondertrouw gegaan Heerde 04-01-1679 en getrouwd aldaar 26-01-1679 met Anneken Sarris [Brinkhuis]; geboren ca. 1655, dochter van Sarris Jacobs [Brinkhuis] en Grietien Jansen.

Uit dit huwelijk:

  1. Jan Claessen Boeve; gedoopt Heerde 08-02-1680, volgt onder VI-c.
  2. Marretje Boeve; gedoopt Heerde 08-07-1682.
  3. Gerretjen Boeve; gedoopt Heerde 01-02-1685.
  4. Megteltje Boeve; gedoopt Heerde 16-04-1687.
  5. Gerrit Claassen Boeve; geboren Heerde 1689, volgt onder VI-d.
  6. Sarris Boeve; gedoopt Heerde 17-07-1692.
  7. Sarris Claas Boeve; gedoopt Heerde 11-09-1694 (Saris), volgt onder VI-e.

  8. Annetje Claasdr Boeve; gedoopt Heerde 15-05-1698.

V-d Gerrit Lubberts; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 30-04-1682.

Gerrit is getrouwd Heerde 17-05-1717 met Fennegjen Jans; van Wapenveld.

Uit dit huwelijk:

  1. Hermtjen Gerrits; gedoopt Heerde 24-10-1717.
  2. Herman Gerrits; gedoopt Heerde 19-02-1719.
  3. Bertjen Gerrits; gedoopt Heerde 07-07-1720.
  4. Herman Gerrits; gedoopt Heerde 19-07-1722, volgt onder VI-f.

  5. Jacob Gerrits; gedoopt Heerde 19-10-1727.

V-e Henrik Teunissen Boeve; geboren 1665/1670.

Henrik is getrouwd voor 1690 met Machtelt Lubberts.

Uit dit huwelijk:

  1. Aaltjen Boeve; gedoopt Vorchten 07-06-1690.
  2. Teunis Boeve; gedoopt Heerde 18-12-1694.
  3. Lubbert Boeve; gedoopt Heerde 26-09-1697, volgt onder VI-g.
  4. Jantje Boeve; gedoopt Heerde 06-03-1701.
  5. Teunis Boeve; gedoopt Heerde 23-09-1703.
  6. Teunisjen Boeve; gedoopt Heerde 02-05-1706.

  7. Berentjen Boeve; gedoopt Heerde 26-06-1712.

V-f Claas Teunis Boeve; geboren ca. 1670.

Claas is getrouwd met Aaltjen Aalts.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerrit Boeve; gedoopt Heerde 26-08-1703.
  2. Claas Claassen Boeve; geboren Wapenveld, volgt onder VI-h.

  3. Aelt Boeve; gedoopt Heerde 07-04-1709.

V-g Gerrit Derks Boeve; geboren Wapenveld 1683/1688.

Gerrit is in ondertrouw gegaan Heerde 11-03-1708 (1) met Derkje Everts; Weduwe van Timen Maas.

Gerrit is getrouwd ca. 1729 (2) met Berentje Evers.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Gerrit Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 17-11-1709.
  2. Timen Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 28-05-1711, volgt onder VI-i.
  3. Klaas Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 10-1713.
  4. Stientjen Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 17-11-1715.

  5. Jentjen Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 02-02-1721.

Uit het tweede huwelijk:

  1. Elisabeth Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 30-07-1730.
  2. Hermtje Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 26-12-1731.
  3. Derk Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 04-10-1733.
  4. Evert Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 04-03-1736.
  5. Frans Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 30-11-1737.

  6. Jan Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 25-10-1739.

V-h Claes Derks Boeve; geboren Wapenveld 1690/1695.

Claes is getrouwd Heerde 30-01-1724 met Fennigje Aarts; geboren Wapenveld.

Uit dit huwelijk:

  1. Stijntje Boeve; gedoopt Heerde 04-02-1725.
  2. Derk Boeve; gedoopt Heerde 01-09-1726.
  3. Derck Boeve; gedoopt Heerde 21-09-1727.
  4. Aart Boeve; gedoopt Heerde 25-09-1729.
  5. Janna Boeve; gedoopt Heerde 28-01-1731.
  6. Derck Boeve; gedoopt Heerde 23-11-1732.

  7. Derk Claessen Boeve; geboren Wapenveld, volgt onder VI-j.

Generatie V

VI-a Hendrik Jacobs Boeve.

Hendrik is in ondertrouw gegaan Hattem 09-04-1740 met Margje Timensdr Rokers.

Uit dit huwelijk:

  1. Jacob Hendriks Boeve; gedoopt Hattem 09-04-1741, volgt onder VII-a.
  2. Derkjen Hendriks Boeve; gedoopt Hattem 10-11-1743.
  3. Grietje Hendriks Boeve; gedoopt Hattem 21-11-1745.

  4. Timen Hendriks Boeve; gedoopt Hattem 06-12-1748.

VI-b Herman Boeve.

Herman is getrouwd met Anna van Ingen.

Uit dit huwelijk:

  1. Sarris Herms Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 27-05-1725, volgt onder VII-b.

VI-c Jan Claessen Boeve, ook genaamd Boef; gedoopt Heerde 08-02-1680

Jan is getrouwd Terwolde 17-09-1706 (1) met Janna Hessels; op de Peperkoecke in Terwolde, overleden 1712/1714.

Jan is getrouwd Terwolde 10-03-1714 (2) met Geertjen van Ommen; van Nijbroek, dochter van Jan van Ommen.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Marij Jans Boeve; gedoopt Terwolde 04-09-1707.
  2. Gerritjen Jans Boeve; geboren op de Peperkoeck, gedoopt Terwolde 28-10-1708.
  3. Hessel Jans Boeve; gedoopt Terwolde 14-05-1710.

  4. Anneken Jans Boeve; gedoopt Terwolde 04-03-1712.

VI-d Gerrit Claassen Boeve; vermoedelijk gedoopt Heerde december 1689 in Heerde, in het doopboek wordt de naam van het kind niet vermeld.

Gerrit is getrouwd Heerde 03-02-1715 (1) met Steventje Lubbers Barneveld; gedoopt Hattem 11-12-1689, dochter van Lubbert Dries en Geesjen Harms.

Gerrit is getrouwd Hattem 11-05-1732 (2) met Ernesta Toontje Swaijer; gedoopt Hattem 07-12-1703, dochter van Lambert Swaijer en Teuntje Tonis van der Hart.

Uit dit huwelijk:

  1. Geesjien Boeve; gedoopt Hattem 05-09-1717.
  2. Gerrigjen Boeve; gedoopt Hattem 08-12-1719.
  3. Lubbert Boeve; gedoopt Hattem 10-05-1722, volgt onder VII-c.
  4. Klaes Boeve; gedoopt Hattem 10-06-1725.
  5. Claas Boeve; gedoopt Hattem 18-07-1728.
  6. Leena Boeve; gedoopt Hattem 18-07-1728.

  7. Aaltje Boeve; gedoopt Hattem 02-02-1731.

Uit dit huwelijk:

  1. Lambertus Boeve; gedoopt Hattem 04-02-1733, volgt onder VII-d.
  2. Klaes Boeve; gedoopt Hattem 14-03-1734.
  3. Antonia Boeve; gedoopt Hattem 06-01-1737.
  4. Jan Boeve; gedoopt Hattem 05-07-1739.
  5. Teunis Boeve; gedoopt Hattem 18-03-1742.

  6. Antonia Boeve; gedoopt Hattem 09-10-1744.

VI-e Sarris Claas Boeve; gedoopt Heerde 11-09-1694, overleden voor 1760. Landbouwer, brouwer, diaken.

Sarris is getrouwd Heerde 22-04-1724 met Aaltje Berends. Aaltje was weduwe van Frerijk Vos.

Uit dit huwelijk:

  1. Claes Sarris Boeve; gedoopt Heerde 21-01-1725, volgt onder VII-e.
  2. Frederik Sarris Boeve; gedoopt Heerde 11-08-1726.
  3. Bia Sarris Boeve; gedoopt Heerde 10-04-1729. Bia is getrouwd Heerde 09-12-1753 met Jacob Jans Docter.

  4. Anna Sarris Boeve; gedoopt Heerde 03-05-1731. Anna is getrouwd Heerde 21-08-1757 met Hendrik Sarris Visser; gedoopt Heerde 18-05-1727, zoon van Sarris Herms Visscher en Margaretha Willems.

VI-f Herman Gerrits; gedoopt Heerde 19-07-1722, overleden Heerde 28-12-1801.

Herman is getrouwd Heerde 26-11-1755 met Gerritje Wolters; gedoopt Heerde 27-02-1729, begraven Hattem 27-08-1793, dochter van Wolter Gerrits en Hendrina Gerrits.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerrigjen Harmens; gedoopt Hattem 26-12-1756.
  2. Hendrika Harmens; gedoopt Hattem 13-12-1758.
  3. Jan Harmens; gedoopt Hattem 15-02-1760.
  4. Hendrik Herms Boeve; gedoopt Hattem 18-09-1763, volgt onder VII-f.
  5. Fennigjen Harmens; gedoopt Hattem 14-04-1765.

  6. Jacob Harmens; gedoopt Hattem 26-06-1767.

VI-g Lubbert Boeve; gedoopt Heerde 26-09-1697.

Lubbert is getrouwd (1) met Hendrikje Maassen.

Lubbert is getrouwd (2) met Jennigjen Egberts.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Hendrik Lubberts Boeve; gedoopt Heerde 29-06-1724, volgt onder VII-g.

VI-h Claas Claassen Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 24-07-1706.

Claas is getrouwd Heerde 14-12-1732 met Maria Jans; van Merkland.

Uit dit huwelijk:

  1. Jan Claassen Boeve; geboren Werven, gedoopt Heerde 15-08-1734, volgt onder VII-h.
  2. Claas Claassen Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 25-12-1738, volgt onder VII-i.

  3. Grietjen Claassen Boeve; gedoopt Heerde 02-05-1745.

VI-i Timen Gerrits Boeve; gedoopt Heerde 28-05-1711.

Timen is getrouwd Heerde 05-05-1743 met Grietje Reiners; Wapenveld.

Uit dit huwelijk:

  1. Derkje Tijmens Boeve; gedoopt Heerde 11-10-1744.
  2. Derk Tijmens Boeve; gedoopt Heerde 11-12-1746, volgt onder VII-j.
  3. Reiner Tijmens Boeve; gedoopt Heerde 21-03-1749.

  4. Gerritjen Tijmens Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 26-12-1751. Bij overlijden dochter Grietje (tr. Derk Lamberts Boeve) vermeld als ”Gergje Timens Haverkamp”. Gerritjen is getrouwd Heerde 05-04-1772 met Garrit Jans Krange.

VI-j Derk Claessen Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 12-09-1734.

Derk is getrouwd Heerde 06-05-1770 met Trientjen Jans; van Markluijden.

Uit dit huwelijk:

  1. Wilmpjen Boeve; geboren 02-09-1774, gedoopt Heerde 04-09-1774.

  2. Fennigjen Boeve; geboren 30-04-1778, gedoopt Heerde 03-05-1778.

Generatie VII

VII-a Jacob Hendriks Boeve; gedoopt Hattem 09-04-1741. Landbouwer.

Jacob is in ondertrouw gegaan Hattem 08-03-1772 met Gerhardina van Tongeren; gedoopt Hattem 01-01-1751, dochter van Hermanus van Tongeren en Machtelt Lubbers Eijlander.

Uit dit huwelijk:

  1. Maria Boeve; gedoopt Hattem 10-03-1773.
  2. Harmannus Boeve; gedoopt Hattem 12-05-1774, volgt onder VIII-a.
  3. Magteld Boeve; gedoopt Hattem 29-09-1776.
  4. Hendrik Boeve; gedoopt Hattem 12-12-1779.
  5. Tiemen Boeve; gedoopt Hattem 04-08-1782, volgt onder VIII-b.
  6. Trientjen Boeve; gedoopt Hattem 19-06-1785.
  7. Derk Boeve; gedoopt Hattem 25-11-1787.
  8. Derk Boeve; gedoopt Hattem 07-12-1788. Derk is getrouwd Hattem 14-02-1817 met Berendje Egbers; geboren Hattem ca. 1788, dochter van Egbert Gerrits en Stijna Dijkman.

  9. Maria Boeve; gedoopt Hattem 13-11-1791. Maria is getrouwd (1) met Jacob Eghuisen; overleden voor 1844. Maria is getrouwd Hattem 06-09-1844 (2) met Berend Mulder; geboren Hattem ca. 1790, zoon van Jacobus Mulder en Merrigjen Jans. Berend was weduwnaar van Berendje Barneveld.

VII-b Sarris Herms Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 27-05-1725.

Sarris is getrouwd Heerde 19-02-1758 met Hendrikje Gerrits; geboren Hoorn.

Uit dit huwelijk:

  1. Henrik Sarris Boeve; gedoopt Heerde 03-12-1758, volgt onder VIII-c.
  2. Garrit Boeve; geboren Wapenveld, volgt onder VIII-d.

  3. Herman Boeve; gedoopt Heerde 01-07-1770.

VII-c Lubbert Boeve; gedoopt Hattem 10-05-1722.

Lubbert is getrouwd Hattem 11-05-1746 (1) met Marritje van ‘t Well, ook genaamd Maria van Welle; waarschijnlijk gedoopt Heerde 21-03-1715 als Merrigjen, dochter van Arent Jansen (van der Wel) en Gerritjen Hendriks (Boeve?).

Lubbert is getrouwd Hattem 04-04-1784 (2) met Margjen Krijns; geboren Heerde.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerrigjen Boeve; gedoopt Hattem 16-07-1747, overleden Hattem 21-07-1812. Gerrigjen is getrouwd Hattem 20-03-1769 met Gerhardus van den As; van Utrecht, overleden voor 1812.
  2. Gerrit Boeve; gedoopt Hattem 10-01-1749.
  3. Arent Boeve; gedoopt Hattem 23-09-1750.
  4. Steventje Boeve; gedoopt Hattem 14-01-1752.
  5. Claas Boeve; gedoopt Hattem 16-12-1753.
  6. Hendrik Boeve; Hattem 11-08-1756, volgt onder VIII-e.

  7. Gesina Boeve; gedoopt Hattem 06-08-1758.

VII-d Lambertus Boeve ook genaamd Lambert Gerrits Boeve; gedoopt Hattem 04-02-1733.

Lambertus is getrouwd Hattem 01-12-1765 met Grietjen Derks.

Uit dit huwelijk:

  1. Ernesta Boeve; gedoopt Hattem 12-12-1766. Ernesta is getrouwd met Philip Christiaan Fering.

  2. Derk Lamberts Boeve; gedoopt Hattem 01-11-1767, volgt onder VIII-f.

VII-e Claes Sarris Boeve; gedoopt Heerde 21-01-1725, overleden 1768/1770. Diaken.

Claes is getrouwd Heerde 15-07-1764 met Jannigje Lamberts Groenbergen; van Wapenveld. Jannigje is hertrouwd Heerde 30-03-1770 met Jacobus Docter; van Heerde.

Uit dit huwelijk:

  1. Aaltjen Boeve; gedoopt Heerde 14-10-1764, overleden Heerde 30-06-1834. Aaltjen is getrouwd Heerde 11-11-1787 (1) met Jacob Garrits Visser; gedoopt Heerde 17-10-1756, overleden Heerde 17-04-1796, zoon van Gerrit Jans Visser en Trijntjen Jacobs Spijkerboer. Aaltjen is getrouwd Hattem 04-05-1800 (2) met Harmen Berends Koning; van Hattem.
  2. Jannigjen Boeve; gedoopt Heerde 10-08-1766.

  3. Megteltjen Boeve; gedoopt Heerde 24-07-1768.

VII-f Hendrik Herms Boeve; gedoopt Hattem 18-09-1763, overleden Wapenveld 22-03-1841, hovenier, landbouwer.

Hendrik is getrouwd met Hendrika Leverink; geboren Diepenheim 08-10-1768, overleden Wapenveld 21-04-1841, dochter van Jan Leverink en Johanna Katrina N.N..

Uit dit huwelijk:

  1. Harmannus Boeve; geboren 17-05-1795, volgt onder VIII-g.
  2. Alijda Boeve; geboren 02-02-1797, gedoopt Heerde 05-02-1797, overleden Hattem 07-04-1851, dienstbode. Alijda is getrouwd Hattem 05-04-1822 met Gerrit van Reenen; gedoopt Hattem ca. 1796, overleden voor 1851, zoon van Jan Frans en Willempjen Gerrits, dagloner.
  3. Johanna Catharina Boeve; geboren 30-05-1799, gedoopt Heerde 02-06-1799. Johanna is getrouwd Heerde 02-07-1821 met Teunis van Rijssen; gedoopt Vorchten 13-03-1793, zoon van Willem van Rijssen en Teuntjen Gerrits, landbouwer.
  4. Gargjen Boeve; geboren 16-08-1801, gedoopt Heerde 23-08-1801, overleden Wapenveld 02-11-1815.
  5. Willem Boeve; geboren 16-07-1804, gedoopt Heerde 22-07-1804, overleden Wapenveld 05-02-1858, dagloner, arbeider. Willem is getrouwd Heerde 01-02-1834 met Egbertjen Bredenhof; geboren Heerde ca. 1804, overleden na 1858, dochter van Jan Timens en Janna Arends van Olst.
  6. Jan Boeve; geboren 16-07-1804, volgt onder VIII-h.
  7. Jannigjen Boeve; geboren 07-04-1807, gedoopt Heerde 12-04-1807. Jannigjen is getrouwd Diepenheim 26-05-1832 met Joannes Noordendorp; geboren Diepenheim ca. 1795, zoon van Jan Arend Noordendorp en Willemiena Leeverink.
  8. Fennigje Boeve; geboren 13-12-1808, gedoopt Heerde 01-01-1809. Fennigje is getrouwd Kampen 28-10-1830 met Andries Held; gedoopt Kampen 27-11-1808, zoon van Gerrit Held en Eva Maria van der Weerd.

  9. Hermina Boeve; geboren Heerde ca. 1811, overleden aldaar 07-10-1893, dienstmeid. Hermina is getrouwd Heerde 14-10-1837 met Klaas van Olst; geboren Heerde ca. 1808, overleden voor 1893, zoon van Harmen Arents van Olst en Geertjen Egberts Eilander, landbouwer.

VII-g Hendrik Lubberts Boeve; gedoopt Heerde 29-06-1724, overleden na 1773.

Hendrik is getrouwd Epe 12-1758 (1) met Elisabeth (Lijsbeth) Gerrits Grave; gedoopt Epe 08-12-1726, overleden 1764/1765, dochter van Gerrit Jansen Grave en Janna Egberts.

Hendrik is getrouwd Epe 07-07-1765 (2) met Jentjen Dries Prijs.

26 jan. 1773: Verschenen Tymen Gerritsen en Grietje Hendriks echtel. en Hendrik Lubberts Boeve en Jentje Dries echtel. welke voor f130,- verkopen aan Evert Evertsen Bone en Beertje Harms echtel. een half huis en halve schuur op erfpachtsgrond waaraan oostw Lubbert Timmerman, west en zuidw de nieuweweg en noordw Hendrik Gerritsen Ponstein gelandet (SANV)

Uit het eerste huwelijk:

  1. Lubbert Boeve; gedoopt Epe 09-08-1759, volgt onder VIII-i.
  2. Gerrit Boeve; gedoopt Epe 15-03-1761.
  3. Gerritje Hendriks Boeve; gedoopt Epe 21-11-1762. Gerritje is getrouwd Epe 18-12-1819 met Jan Kremer; geboren Vaassen ca. 1780, zoon van Hendrikus Kremer en Gerritje van Gelder, daghuurder.
  4. Hendrikje Boeve; gedoopt Epe 01-11-1763.

  5. Lijsbeth Boeve; gedoopt Epe 14-10-1764.

Uit het tweede huwelijk:

  1. Gerardus Boeve; gedoopt Epe 20-04-1766, volgt onder VIII-j.
  2. Dries Boeve; gedoopt Epe 06-03-1768.
  3. Gerrit Boeve; gedoopt Epe 16-07-1769.

  4. Magteltje Boeve; gedoopt Epe 12-04-1773.

VII-h Jan Claassen Boeve; geboren Werven, gedoopt Heerde 15-08-1734.

Jan is getrouwd Vorchten 04-05-1766 met Janna Jans.

Uit dit huwelijk:

  1. Klaas Jansen Boeve; gedoopt Heerde 08-03-1767, volgt onder VIII-k.
  2. Jan Jans Boeve; gedoopt Vorchten 01-07-1770, volgt onder VIII-l.
  3. Gerrit Jansen Boeve; gedoopt Vorchten 03-11-1771.
  4. Dirk Jansen Boeve; gedoopt Vorchten 07-11-1773.
  5. Dirkjen Jansen Boeve; gedoopt Vorchten 20-04-1777.
  6. Aleida Jansen Boeve; gedoopt Vorchten 04-03-1779.

  7. Maria Jansen Boeve; gedoopt Vorchten 17-12-1780.

VII-i Claas Claassen Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 25-12-1738.

Claas is getrouwd Oene 03-05-1767 met Hermijna Gerrits; van Oene.

Uit dit huwelijk:

  1. Jennigjen Klaas Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 15-12-1769, overleden 1799/1807. Jennigjen is getrouwd Heerde 11-11-1787 (1) met Jan Stevens; van Wapenveld. Jennigjen is getrouwd Heerde 27-06-1790 (2) met Derk Lamberts Boeve; volgt onder VIII-f.

VII-j Derk Tijmens Boeve; gedoopt Heerde 11-12-1746, overleden Wapenveld 16-11-1816.

Derk is getrouwd Heerde 07-03-1779 met Geertjen Harms; van Veessen.

Volgens Genlias 70 jaar bij overlijden en zoon van Tiemen Boeve en Grietjen Gerrits. SFB noemt hem ten onrechte als zoon van Timen Hendriks Boeve (1748).

Uit dit huwelijk:

  1. Grietjen Derks Boeve; geboren Heerde 16-03-1781, gedoopt Heerde 18-03-1781, naaister. Grietjen is getrouwd Heerde 30-12-1814 met Jan Breed; gedoopt Landsmeer 24-10-1779, zoon van Sijmon Breed en Bartha de Haan.
  2. Harmen Boeve; geboren Heerde 1783, volgt onder VIII-m.
  3. Gargjen Boeve; geboren 02-02-1785, gedoopt Heerde 06-02-1785.
  4. Hendrikjen Boeve; geboren 10-12-1786, gedoopt Heerde 17-12-1786.
  5. Tijmen Boeve; geboren 13-11-1788, gedoopt Heerde 16-11-1788.

  6. Derkjen Boeve; geboren Heerde 06-11-1795, gedoopt aldaar 08-11-1795.

Generatie VIII

VIII-a Harmannus Boeve ook genaamd Hermanus Jacobs Boeve; gedoopt Hattem 12-05-1774, overleden Hattem 27-06-1840. Steenbakkersknecht.

Harmannus is getrouwd met Derkjen Jans; overleden na 1840.

Uit dit huwelijk:

  1. Jacob Boeve; geboren Oldebroek 1800, overleden Hattem 31-05-1871, steenbakkersknecht (1823), landbouwer (1852, 1863). Jacob is getrouwd Hattem 15-04-1823 (1) met Derkje van Weeghel; geboren Hattem ca. 1800, dochter van Atje van Weeghel en Berendjen Barneveld. Jacob is getrouwd Hattem 04-11-1852 (2) met Berentjen Esseling; geboren Hattem ca. 1801, dochter van Willem Esseling en Seijntjen Gerrits. Jacob is getrouwd Hattem 15-01-1863 (3) met Geertruid Blom; geboren Hattem ca. 1822, dochter van Klaas Blom en Asselina van Oene, naaister (1863). Geertruid was weduwe van Hendrik Hofman.

  2. Jan Boeve; geboren Hattem 13-01-1809, volgt onder IX-a.

VIII-b Tiemen Boeve; gedoopt Hattem 04-08-1782. Dienstbode te Zwolle (1812), metselaar (1843, 1844, 1852, 1856),arbeid er (1857)

Tiemen is getrouwd Zwolle 07-11-1812 met Aaltje van Balkum; geboren 17-03-1788, dochter van Berend van Balkum en Janna Westerveld. Dienstmeid te Zwolle (1812)

Uit dit huwelijk:

  1. Jacob Boeve; geboren Zwolle 20-09-1814. Metselaar (1844, 1852). Jacob is getrouwd Zwolle 02-05-1844 (1) met Derkjen Bakker; geboren Rijssen 28-10-1811, dochter van Jan Bakker en Egberdina van de Maat. Dienstmeid (1844). Jacob is getrouwd Zwolle 13-05-1852 (2) met Berendina Eilander; geboren Heerde 02-03-1825, dochter van Berend Jacobs Eilander en Gerritdina Hendriks. Dienstmeid (1852)
  2. Gerridiena Johanna Boeve; geboren Zwolle 05-03-1820. Dienstmeid (1843). Gerridiena is getrouwd Zwolle 12-10-1843 met Johannes Pellinkhof; geboren Zwolle 15-06-1822, zoon van Teunis Pellinkhof en Gerrigje Bosch. Timmerman (1843).
  3. Johannes Bernardus Boeve; geboren Zwolle ca. 1823, volgt onder IX-b.

  4. Johanna Willemina Boeve; geboren Zwolle ca. 1830. Johanna is getrouwd Zwolle 20-05-1857 met Gerardus Schutte; geboren Zwolle ca. 1833, zoon van Willem Schutte en Gerrigje Meulenbelt. Timmerman (1857)

VIII-c Henrik Sarris Boeve; gedoopt Heerde 03-12-1758, overleden Heerde 19-03-1836, landbouwer.

Henrik is getrouwd Heerde 12-06-1785 met Aaltje Hendriks Visser; geboren Markluijden, gedoopt Heerde 18-11-1759, overleden Heerde voor aug. 1826, dochter van Hendrik Sarris Visser en Anna Sarris Boeve.

Uit dit huwelijk:

  1. Sarris Boeve; geboren Heerde 09-11-1786, volgt onder IX-c.
  2. Hendrik Boeve; geboren Heerde 19-12-1788, gedoopt aldaar 21-12-1788.
  3. Harmen Boeve; geboren Heerde 22-05-1791, volgt onder IX-d.
  4. Garrit Boeve; geboren Heerde 03-06-1794, gedoopt aldaar 09-06-1794.
  5. Klaas Boeve; geboren Heerde 27-02-1797, volgt onder IX-e.
  6. Hendrijkus Boeve; geboren Heerde 19-03-1800, gedoopt aldaar 23-03-1800.

  7. Hendrijkus Boeve; geboren Heerde 22-06-1802, gedoopt Heerde 27-06-1802, overleden Wapenveld 03-01-1882, landbouwer. Hendrijkus is getrouwd Heerde 29-01-1842 met Hendrikjen Jans Boeve; geboren Heerde 25-09-1799, overleden Wapenveld 25-06-1879, dochter van Jan Hendriks Boeve en Grietje Rutgers Bredewoud. Hendrikjen was weduwe van Derk van Marle.

VIII-d Garrit Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 08-04-1765, overleden Heerde 17-08-1825, bouwman (1825).

Garrit is getrouwd Heerde 29-07-1792 (1) met Janna Jans; geboren Hoorn, overleden 1797/1800.

Garrit is getrouwd Heerde 04-05-1800 (2) met Janna Hendriks Vis; van Epe, overleden na 1825.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Sarris Boeve; geboren Heerde 28-12-1792, volgt onder IX-f.
  2. Jan Boeve; geboren Heerde 03-07-1795, volgt onder IX-g.

  3. Hendrikus Boeve; geboren Heerde 29-09-1797, gedoopt aldaar 01-10-1797.

VIII-e Hendrik Boeve; gedoopt Hattem 11-08-1756, overleden 1789/1792.

Hendrik is getrouwd Hattem 20-04-1784 met Leentjen Wijnen; gedoopt Hattem 21-01-1759, overleden Hattem 15-09-1844, dochter van Gerrit Wijnen en Aaltjen Teunis. Leentjen is later getrouwd Hattem 09-12-1792 met Jan Vinger; overleden voor 1844, timmerman.

Hendrik werd bij huwelijk en doop van Gerrit en Maria volgens SANV vermeld als Bove .

Uit dit huwelijk:

  1. Gerrit Boeve; gedoopt Hattem 01-01-1787, volgt onder IX-h.

  2. Maria Boeve; gedoopt Hattem 25-09-1789.

VIII-f Derk Lamberts Boeve; gedoopt Hattem 01-11-1767.

Derk is getrouwd Heerde 27-06-1790 (1) met Jennigjen Klaas Boeve; geboren Wapenveld, gedoopt Heerde 15-12-1769, overleden 1799/1807, dochter van Claas Claassen Boeve (VII-i) en Hermijna Gerrits. Jennigjen is eerder getrouwd Heerde 11-11-1787 met Jan Stevens; geboren Wapenveld.

Derk is getrouwd Heerde 02-08-1807 (2) met Grietjen Gerrits Krange; geboren Wapenveld 19-09-1782, gedoopt Heerde 22-09-1781, overleden Heerde 19-08-1827, dochter van Garrit Jans Krange en Gerritjen Tijmens Boeve.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Grietjen Boeve; geboren 01-04-1795, gedoopt Heerde 12-04-1795.

  2. Klasijna Boeve; geboren 02-08-1799, gedoopt Heerde 04-08-1799.

Uit het tweede huwelijk:

  1. Janna Boeve; geboren 22-09-1807, dienstmeid (1828), gedoopt Heerde 27-09-1807. Klaas en Janna vertrokken 1846/1847 naar USA met het schip “Plato” (SFB). Janna is getrouwd Heerde 29-08-1828 met Klaas van den Belt; geboren 27-09-1804, gedoopt Heerde 30-09-1804, zoon van Jannes Gerrits van den Belt en Fennigje Klaas, dagloner (1828).
  2. Reinder Boeve; geboren Wapenveld 25-01-1812, volgt onder IX-i.
  3. Lammertjen Boeve; geboren Wapenveld 16-12-1813.
  4. Geertjen Boeve; geboren Wapenveld 13-04-1815, overleden Utrecht 23-06-1905. Geertjen is getrouwd voor 1859 met Johannes Franciscus Spiering; overleden voor 1905.
  5. Truijdjen Boeve; geboren Wapenveld 11-03-1817, overleden Heerde 10-11-1880. Truijdjen is getrouwd Heerde 14-09-1839 met Klaas van Zalk; gedoopt Heerde 25-12-1785, zoon van Jan van Zalk en Jannetjen Hogeboom, bakker (1839). Klaas was weduwnaar van Berendina Leemkuil.
  6. Gerrit Boeve; geboren Wapenveld 25-02-1819, overleden Heerde 26-08-1829.
  7. Derk Boeve; geboren Heerde 13-02-1822.
  8. Hendrikje Boeve; geboren Heerde 06-08-1824, overleden aldaar 06-09-1858, dienstmeid (1849). Hendrikje is getrouwd Heerde 29-04-1849 met Lulof van Zomeren; geboren Heerde ca. 1825, overleden na 1858, zoon van Willem van Zomeren en Anna Bruggeman, arbeider (1849).

  9. Klaas Boeve; geboren Wapenveld 22-05-1827, overleden Heerde 17-01-1828.

VIII-g Harmannus Boeve; geboren 17-05-1795, gedoopt Heerde 25-05-1795, overleden Wapenveld 02-03-1876, landbouwer.

Harmannus is getrouwd Heerde 29-09-1820 met Grietjen van Olst; gedoopt Heerde 20-09-1796, overleden Wapenveld 16-02-1878, dochter van Harmen Arents van Olst en Geertjen Egberts Eilander.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrik Boeve; geboren Wapenveld 15-12-1820.
  2. Geertjen Boeve; geboren Wapenveld 29-05-1822, overleden Heerde 24-10-1868. Geertjen is getrouwd Heerde 13-02-1847 met Aart van Ommen; geboren Heerde ca. 1820, overleden na 1868, zoon van Berent van Ommen en Aaltje Schoonderbeek, landbouwer.
  3. Harmen Boeve; geboren Wapenveld 23-10-1823, overleden Neede 20-11-1902. Landbouwer. Harmen is getrouwd Heerde 26-05-1859 met Jennigje Pleiter; geboren Heerde ca. 1827, overleden na 1902, dochter van Gerrit Pleiter en Megteldje Koning.
  4. Hendrika Boeve; geboren Wapenveld 29-05-1825, overleden Noord Eschmarke (Lonneker) 18-12-1869. Hendrika is getrouwd Heerde 05-04-1845 met Jan Arends van den Beld; geboren Epe ca. 1820, overleden na 1869, zoon van Jan van den Beld en Aartje Dalhuijsen, bakker.
  5. Gerrit Boeve; geboren Wapenveld 12-10-1827, overleden Heerde 21-01-1908, landbouwer. Gerrit is getrouwd Heerde 15-03-1862 met Gerrigje voor de Poorte; geboren Heerde ca. 1837, overleden voor 1908, dochter van Gerrit voor de Poorte en Anna Eilander.
  6. Janna Boeve; geboren Heerde 25-03-1829, overleden Olde Eibergen 05-01-1907. Janna is getrouwd Heerde 11-08-1849 met Wijcher Pleiter; geboren Heerde ca. 1819, overleden voor 1907, zoon van Gerrit Pleiter en Jennigje Docter, boerenknecht.
  7. Gerrigje Boeve; geboren Heerde 02-01-1831, overleden Heerde 24-02-1914. Gerrigje is getrouwd Heerde 17-04-1858 met Asjen van Munster; geboren Heerde ca. 1827, overleden na 1914, zoon van Klaas van Munster en Jennigje Bredewout, arbeider.
  8. Arend Boeve; geboren Heerde 26-12-1832, overleden Heerde 16-11-1924, landbouwer. Arend is getrouwd Heerde 10-03-1860 met Gerharda Visser; geboren Heerde ca. 1833, overleden na 1924, dochter van Jan Jansen Visser en Elisabeth IJzerman.
  9. Johanna Boeve; geboren Heerde ca. 1835, overleden Heerde 02-05-1866. Johanna is getrouwd Heerde 07-08-1858 met Gerrit van Ommen; geboren Heerde ca. 1829, overleden na 1866, zoon van Berent van Ommen en Aaltje Schoonderbeek, landbouwer.
  10. Hermina Boeve; geboren Heerde ca. 1837, overleden Heerde 18-01-1915. Hermina is getrouwd Heerde 03-03-1860 met Sarris van der Scheer; geboren Heerde ca. 1833, overleden voor 1915, zoon van Derk Berends van der Scheer en Anna Visser, landbouwer.

  11. Egberdina Boeve; geboren Heerde ca. 1839, overleden Heerde 01-05-1917. Egberdina is getrouwd Heerde 23-02-1861 met Berend van der Scheer; geboren Heerde ca. 1836, overleden voor 1917, zoon van Derk Berends van der Scheer en Anna Visser, landbouwer.

VIII-h Jan Boeve; geboren 16-07-1804, gedoopt Heerde 22-07-1804, boerenknecht (1826).

Jan is getrouwd Heerde 02-06-1826 met Jennigjen Witteveen; gedoopt Doornspijk 28-04-1806, dochter van Hendrik Gerritsen Witteveen en Jennigjen Driessen, dienstmeid.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrik Boeve; geboren Wapenveld 17-09-1826.
  2. Jennigje Boeve; geboren Wapenveld 12-04-1828.

  3. Hendrik Boeve; geboren Heerde 03-08-1831.

VIII-i Lubbert Boeve; gedoopt Epe 09-08-1759, overleden Nunspeet 21-02-1842.
Lubbert is getrouwd Nunspeet 16-06-1793 met Eijbertjen Rijks Vossekuil.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrik Boeve; gedoopt Ermelo 09-03-1794, volgt onder IX-j.

  2. Rijk Boeve; gedoopt Ermelo 27-03-1797, volgt onder IX-k.

VIII-j Gerardus Boeve ook genaamd Gerardus en Gerrit de Boeve; gedoopt Epe 20-04-1766, overleden Zaltbommel 18-06-1827.

Gerardus is getrouwd Zaltbommel 08-10-1797 met Hilligje van de Vaart; gedoopt Hoogeveen 31-10-1773, overleden Velp 07-03-1848, dochter van Albert Hendriks van de Vaart en Femmeke Paltz.

Gerardus was bij zijn huwelijk foerier-korporaal onder de 2e compagnie van het 2e regiment van de Bataafse cavallerie. Later onderschout (1824) in Zaltbommel.

Uit dit huwelijk:

  1. Albert Gerardus de Boevé; gedoopt Zaltbommel 15-01-1801 (Albert Gurhardus), overleden Arnhem 24-08-1881. Albert is getrouwd Alem 02-05-1850 met Geertruida van Duinen; geboren Venlo, overleden voor 1881, dochter van Albert van Duinen en Geertruida Eijlersbosch.
  2. Jantje Maggelina de Boevé; gedoopt Zaltbommel 19-05-1803, volgt onder IX-l
  3. Arend Andries de Boeve; gedoopt Zaltbommel 09-06-1805.
  4. Gerardus Hendrik Andries de Boeve; gedoopt Zaltbommel 04-09-1808, volgt onder IX-m.
  5. Femmetje de Boeve; geboren Zaltbommel 03-04-1811.

  6. Gerrit Willem de Boevé; geboren Zaltbommel 19-06-1813, volgt onder IX-n.

VIII-k Klaas Jansen Boeve; gedoopt Heerde 08-03-1767.

Klaas is getrouwd Vorchten 08-10-1786 met Maria Magdalena Pouwels; van Olst.

Uit dit huwelijk:

  1. Dirk Boeve; gedoopt Vorchten 11-03-1787, volgt onder IX-o.
  2. Hermijna Boeve; gedoopt Vorchten 10-05-1789.

  3. Jan Boeve; gedoopt Vorchten 29-04-1792, volgt onder IX-p.

VIII-l Jan Jans Boeve; gedoopt Vorchten 01-07-1770, overleden Vorchten 21-07-1837.

Jan is getrouwd Vorchten 29-04-1798 (1) met Hendrikje Klaassen; van Wapenveld.

Jan is getrouwd Veessen 24-04-1812 (2) met Gergje Bouwhuis; geboren Wijhe ca. 1784, overleden Heerde 27-11-1833, dochter van Hendrik Bouwhuis en Cathariena Janzen.

NB: Het is zeer waarschijnlijk dat deze Jan een zoon is van Jan Claassen Boeve en Janna Jans. Zijn ouders worden in de diverse akten vermeld als Jan Boeve en Janna Brommer.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Jan Boeve; gedoopt Vorchten 02-09-1798, overleden ‘s-Hertogenbosch 06-10-1831, schutter (1830).

Uit het tweede huwelijk:

  1. Janna Boeve; geboren Veessen 15-02-1813.
  2. Hendrika Boeve; geboren Veessen 31-12-1813, overleden Vorchten 05-07-1874, dienstmeid (1835), arbeidster (1874). Hendrika is getrouwd Heerde 05-12-1835 met Jan van Dijk; overleden voor 1874, zoon van Cornelis van Dijk en Janna Hendriks, dagloner (1835). Jan was weduwnaar van Aaltje Hendriks.
  3. Gerritdiena Boeve; geboren Veessen 08-01-1816, overleden Vorchten 10-10-1837, arbeidster (1830).
  4. Jannes Boeve; geboren Vorchten 26-01-1819.
  5. Hendrik Boeve; geboren Vorchten 16-08-1821.
  6. Catharina Boeve; geboren Vorchten 06-10-1823.
  7. Klasina Boeve; geboren Vorchten 06-11-1825.

  8. Gerrit Boeve; geboren Vorchten 11-04-1828.

VIII-m Harmen Boeve; geboren Heerde ca. 1783, overleden na 1849, werkman (1816).

Harmen is getrouwd Heerde 05-05-1816 met Hendrikjen Egbers; geboren Heerde 16-11-1792, gedoopt Heerde 18-11-1792, overleden Wapenveld 25-09-1849, dochter van Egbert Bessels van Dijk en Janna Arents van Olst, dienstmeid (1816).

Uit dit huwelijk:

  1. Derkjen Boeve; geboren Wapenveld 23-01-1817, overleden Hoorn 16-02-1849, dienstmeid (1842). Derkjen is getrouwd Heerde 16-07-1842 met Arent Blok; geboren Oldebroek ca. 1819, overleden na 1849, zoon van Kobes Blok en Jantje Dekker, hoefsmid (1842).
  2. Egbert Boeve; geboren Heerde 04-06-1818, overleden Wapenveld 17-11-1821.
  3. Jan Boeve; geboren Wapenveld 27-12-1819, overleden aldaar 29-07-1850, papiermakersknecht.
  4. Geertjen Boeve; geboren Wapenveld 24-04-1821.
  5. Egbert Boeve; geboren Heerde 15-01-1823, volgt onder IX-q.
  6. Janna Boeve; geboren Heerde 1824/1825, overleden Werven 02-03-1849, dienstmeid. Volgens Genlias in 1844 19 jaar en dochter van Harmen Boeve en Hendrikje Egbers. Bij overlijden in 1849 25 jr. Dus geboren 1824/1825. Geboorte nog niet gevonden. Janna is getrouwd Heerde 04-05-1844 met Hendrik Kolkert; geboren Heerde ca. 1783, overleden na 1849, zoon van Teunis Jans Kolkert en Willemina Hendriks, landbouwer. Hendrik was weduwnaar van Hendrika Beltman.
  7. Grietje Boeve; geboren Wapenveld 11-10-1826, overleden Heerde 21-12-1827.
  8. Timen Boeve; geboren Heerde 23-09-1828.

  9. Grietje Boeve; geboren Heerde 05-04-1830.

Generatie IX

IX-a Jan Boeve; geboren Hattem 13-01-1809, gedoopt Hattem 22-01-1809, overleden aldaar 05-01-1855, steenbakkersknecht (1832, 1855).

Jan is getrouwd Hattem 09-03-1832 met Luberta Aleida Keijl; geboren Zwolle ca. 1807, dochter van Lambertus Keijl en Aleida Brevoort, dienstmeid.

Uit dit huwelijk:

  1. Harmen Boeve; geboren Hattem ca. 1840, volgt onder X-a.

IX-c Sarris Boeve; geboren Heerde 09-11-1786, gedoopt Heerde 12-11-1786, overleden aldaar 30-08-1839, landbouwer.

Sarris is getrouwd Heerde 02-05-1828 met Aaltje van Lohuizen; geboren Heerde ca. 1805, overleden Wapenveld 03-01-1866, dochter van Jan van Lohuizen en Aaltjen Derks Mooijen. Aaltje is later getrouwd Heerde 13-05-1843 met Steven Rorije; geboren Heerde ca. 1821, overleden Wapenveld 05-10-1857, zoon van Sarris Jans Rorije en Driesje Hendriks, arbeider.

Uit dit huwelijk:

  1. Aaltje Boeve; geboren Heerde 14-03-1829, overleden Wapenveld 18-11-1870. Aaltje is getrouwd Wijhe 11-11-1857 met Jan Loman; geboren Heino ca. 1829, overleden na 1870, zoon van Jan Willem Loman en Janna Ottenkamp.
  2. Arentje Boeve; geboren Heerde 12-10-1831. Arentje is getrouwd Hattem 07-11-1863 met Hendrik Schipper; geboren Hattem ca. 1835, zoon van Geert Schipper en Hendrikjen Visser, timmerman.
  3. Hendrik Boeve; geboren ca. 1834. Hendrik is getrouwd Zwollerkerspel 11-08-1859 met Gerrigje van der Wal; geboren Oldenzaal ca. 1830, dochter van Albertus van der Wal en Johanna Frielink.

  4. Janna Boeve; geboren 1836, overleden Epe 10-01-1915. Janna is getrouwd Oldebroek 24-04-1858 met Jacob van den Hul; geboren Doornspijk ca. 1832, overleden voor 1915, zoon van Jacob van den Hul en Gerritje van den Brink, landbouwer.

IX-d Harmen Boeve; geboren Heerde 22-05-1791, gedoopt Heerde 29-05-1791, overleden aldaar 23-12-1834, boerenknecht (1821), landbouwer (1834).

Harmen is getrouwd Heerde 23-02-1821 met Geertjen Jantsen Dijkhuizen; geboren Oene 25-05-1781, overleden Heerde 08-03-1838, dochter van Joriana Frerijks, dienstmeid (1821).

Uit dit huwelijk:

  1. Aaltje Boeve; geboren Heerde 21-09-1822. Aaltje is getrouwd Heerde 08-05-1840 met Harmen Post; geboren Heerde 27-10-1818, zoon van Lambert Post en Aartjen Eikelboom, landbouwer (1840).

IX-e Klaas Boeve; geboren Heerde 27-02-1797, gedoopt Heerde 05-03-2797, overleden Wapenveld 26-01-1867, boerenknecht, arbeider.

Klaas is getrouwd Heerde 29-04-1828 met Hendrikjen Berghorst; geboren Heerde 02-01-1797, overleden Wapenveld 05-03-1843, dochter van Gerhardus Berghorst en Teuntjen Steenbergen, dienstmeid (1828).

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrik Boeve; geboren Heerde 14-08-1828, volgt onder X-b.
  2. Gerhardus Boeve; geboren Heerde 26-07-1834, overleden aldaar 03-04-1837.
  3. Gerhardus Boeve; geboren 07-04-1837, volgt onder X-c.

  4. Aaltje Boeve; geboren Heerde 25-12-1841, overleden aldaar 18-02-1842.

IX-f Sarris Boeve; geboren Heerde 28-12-1792, gedoopt Heerde 30-12-1792, overleden aldaar 05-05-1880, landbouwer (1832, 1880).

Sarris is getrouwd Epe 04-05-1832 met Lutje Vorselman; geboren Epe ca. 1793, overleden aldaar 20-02-1889, dochter van Hendrik Jacobs Vorselman en Weijntje Jacobs, landbouwster (1832). Lutje was weduwe van Jacob Bijsterbosch.

Uit dit huwelijk:

  1. Jacoba Hendrika Boeve; geboren Epe ca. 1837, overleden aldaar 06-08-1895. Jacoba is getrouwd Epe 27-02-1864 (1) met Gerrit Jan Nieuwenhuis; geboren Olst ca. 1835, overleden Oene 03-05-1872, zoon van Lammert Nieuwenhuis en Grietje Riphagen, landbouwer. Jacoba is getrouwd Epe 12-06-1875 (2) met Albert Witteveen; geboren Oene ca. 1833, zoon van Peter Witteveen en Karolina Jonker, landbouwer (1875).

  2. Gerrit Boeve; geboren Epe ca. 1833, volgt onder X-d.

IX-g Jan Boeve; geboren Heerde 03-07-1795, gedoopt aldaar 05-07-1795, overleden Heerde 16-04-1850, landbouwer.

Jan is getrouwd Heerde 14-08-1819 met Trientjen Teunis Rotman; geboren Heerde ca. 1797, overleden Heerde 10-12-1858, dochter van Teunis Rotman en Gergjen Jacobs Bijsterbosch.

Uit dit huwelijk:

  1. Teunis Boeve; geboren Heerde 08-01-1820, overleden Epe 29-12-1905.
  2. Janna Boeve; geboren Heerde 07-11-1821. Janna is getrouwd Heerde 08-03-1845 met Jan Kamphuis; geboren Heerde ca. 1823, zoon van Hendrik Kamphuis en Geertruid Willems, smid.
  3. Gerrit Boeve; geboren Heerde 26-03-1823, overleden Heerde 16-11-1843.
  4. Gergje Boeve; geboren Heerde 16-12-1824, overleden Heerde 09-11-1844 (Gerritje).
  5. Johanna Boeve; geboren Heerde 23-12-1826, overleden Heerde 15-04-1899. Johanna is getrouwd Heerde 02-11-1861 met Daniel Docter; geboren Heerde ca. 1831, zoon van Jan Docter en Gergje Visser, landbouwer.
  6. Gerhardus Boeve; geboren Heerde 14-09-1828, overleden Heerden 14-09-1855.
  7. Jacob Boeve; geboren Heerde 08-05-1830, overleden Heerde 29-05-1832.
  8. Jacob Boeve; geboren Heerde 01-01-1833, volgt onder X-e.
  9. Jan Boeve; geboren Heerde 08-12-1835.

  10. Aaltje Boeve; geboren Heerde 30-07-1839. Aaltje is getrouwd Heerde 30-07-1839 met Jonas Riphagen; geboren Oene 04-10-1835, overleden aldaar 18-12-1911, zoon van Gerrit Riphagen en Janna Schuurman.

IX-h Gerrit Boeve; gedoopt Hattem 01-01-1787, overleden Oostendorp 07-01-1868, landman, bakker (1827).

Gerrit is getrouwd (1) met Anna Harmens Hagedoorn; geboren Oldebroek ca. 1788, overleden aldaar 25-10-1826, dochter van Hermen Hagedoorn en Geertje Alberts.
Gerrit is getrouwd (2) met Aartje Plette.

Volgens sommige online genealogieën was Gerrit een zoon van Hendrik Lubberts Boeve en Jentjen Dries Prijs. Zijn overlijdensakte vermeldt hem echter duidelijk als zoon van Hendrik (Lubberts) Boeve en Leentje Wijnen.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Geertje Boeve; geboren Oosterwolde 18-12-1811, dienstmaagd (1841). Geertje is getrouwd Assen 19-09-1841 met Wilhelmus Raman; geboren Amsterdam 18-12-1816, zoon van Arnoldus Raman en Johanna Winter, timmerman.
  2. Harmen Boeve; geboren Oosterwolde 28-02-1814. Harmen is getrouwd Kampen 27-04-1843 met Jannegien de Graaf; geboren Kampen 13-11-1815, dochter van Gerrit de Graaf en Hendrikjen Jans van Marle.

  3. Jansje Boeve; geboren Zalk ca. 1822, overleden Oldebroek 19-03-1827.

Uit het tweede huwelijk:

  1. Lubbertje Boeve; geboren Doornspijk ca. 1837, overleden aldaar 19-12-1839.
  2. Jan Boeve; geboren Doornspijk ca. 1839, volgt onder X-f.

  3. Bartus Boeve; geboren Doornspijk 1851, overleden aldaar 26-08-1852.

IX-i Reinder Boeve; geboren Wapenveld 25-01-1812.

Reinder is getrouwd met Gerrigje Sel.

Uit dit huwelijk:

  1. Derk Boeve; geboren Heerde ca. 1849, volgt onder X-g.

IX-j Hendrik Boeve; gedoopt Ermelo 09-03-1794, overleden Nunspeet 11-01-1887, dagloner.

Hendrik is getrouwd Elburg 27-12-1823 Johanna ten Hoope ook genaamd Janna Machielsen (ten Hoope); geboren Elburg ca. 1789, overleden Nunspeet 21-12-1858, dochter van Hendrik Machielsen en Elizabeth van der Velde.

Bij het huwelijk werd zoon Lubbert gewettigd.

Uit dit huwelijk:

  1. Lubbert Boeve; geboren Elburg 06-05-1822, volgt onder X-h.

  2. Hendrik Boeve; geboren Ermelo 02-10-1824, overleden Nunspeet 01-11-1902, katoenwever. Hendrik is getrouwd Ermelo 11-03-1853 met zijn nicht Eibertje Boeve; geboren Ermelo 27-12-1826, overleden Nunspeet 07-04-1898, dochter van Rijk Boeve en Jennigje van Doesburg, katoenweefster.

IX-k Rijk Boeve; gedoopt Ermelo 27-03-1797, overleden Nunspeet 28-11-1857, dagloner.

Rijk is getrouwd met Jennigje van Doesburg; gedoopt Doornspijk 23-12-1800, overleden Nunspeet 08-02-1882, dochter van Dirk Hermen van Doesburg en Gerrigjen Bartels.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerritje Boeve; geboren Ermelo 06-03-1825, overleden Nunspeet 19-11-1836.
  2. Eibertje Boeve; geboren Ermelo 27-12-1826, overleden Nunspeet 07-04-1898, katoenweefster. Eibertje is getrouwd Ermelo 11-03-1853 met haar neef Hendrik Boeve; geboren Ermelo 02-10-1824, overleden Nunspeet 01-11-1902, zoon van Hendrik Boeve en Johanna ten Hoope, katoenwever.
  3. Dirkje Boeve; geboren Ermelo 08-02-1829, overleden Nunspeet 19-11-1836.
  4. Lubbert Boeve; geboren Ermelo ca. 1831, dagloner. Lubbert is getrouwd Ermelo 16-10-1863 (1) met Johanna Willemsen; geboren Doornspijk ca. 1840, dochter van Hendrikus Willemsen en Johanna Gerritsen van den Brink, dienstmeid. Lubbert is getrouwd Ermelo 14-09-1877 (2) met Rijntje Hup; geboren Ermelo ca. 1840, dochter van Kornelis Hup en Jutje Westhuis. Rijntje was weduwe van Wijndelt den Herder.
  5. Dirk Boeve; geboren Ermelo 06-05-1833, overleden Nunspeet 12-09-1855, katoenwever.
  6. Gerrigje Boeve; geboren Nunspeet ca. 1838, overleden aldaar 14-11-1906, werkvrouw.

  7. Dirkje Boeve; geboren Nunspeet ca. 1841, overleden aldaar 22-02-1922. Dirkje is getrouwd Ermelo 14-04-1876 met Casper Ossenberg; geboren Ermelo ca. 1837, overleden voor 1922, zoon van Casper Ossenberg en Albertje Assen, dagloner.

IX-l Jantje Maggelina de Boevé; gedoopt Zaltbommel 19-05-1803, overleden Arnhem 21-03-1878, naaister.

Jantje is getrouwd Arnhem 01-12-1852 met Johannes Leiszler geboren Wetter ca. 1798, overleden voor 1878, zoon van Johannes Leiszler en Anna Maria Bergler, schoenmaker (1852). Johannes was weduwnaar van Gerritje Hilbrink.

Uit een relatie voor haar huwelijk:

  1. Hendrik Cornelis de Boeve; geboren Zaltbommel ca. 1825, overleden Zaltbommel 01-03-1833.

IX-m Gerardus Hendrik Andries de Boeve; gedoopt Zaltbomel 04-09-1808, overleden Arnhem? na 1874. Militair (1834), rijksambtenaar (1850), ambtenaar.

Gerardus is getrouwd Nijmegen 10-04-1834 met Catharina Vesper; gedoopt Coevorden 15-05-1809, overleden Lobith 21-03-1851, dochter van Willem Hendrik Vesper en Pietjen Reinhard.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrika Elisabeth de Boevé; geboren Nijmegen ca. 1832, gewettigd 10-04-1834. Hendrika is getrouwd Arnhem 24-05-1855 met Jacobus Fige; geboren Haarlem ca. 1824, zoon van Jacobus Fige en Johanna Kluijt.
  2. Jenneke Alberdina de Boevé; geboren Aerdt 06-10-1834. Jenneke is getrouwd Arnhem 16-10-1867 met Jan Willem Nicolaas Koek; geboren Herwen ca. 1840, zoon van Johan Nicolaas Koek en Johanna Geertruida Kuipschoor, kantoorbediende.
  3. Gerardus Hendrik Gerrit de Boeve; geboren Aerdt 18-09-1835, volgt onder X-i.
  4. Frederikus Arend Derk de Boevé; geboren Aerdt ca. 1837, volgt onder X-j.
  5. Jacob de Boevé; geboren Lobith ca. 1838, volgt onder X-k.
  6. Wilhelmina Petronella de Boevé; geboren Lobith 10-05-1844. Wilhelmina is getrouwd Rheden 27-08-1874 met Johannes Hendrikus Eskes; geboren Tiel ca. 1846, rijksambtenaar.
  7. Hilligje Catharina de Boevé; geboren Lobith 07-05-1846, overleden Velp 28-12-1916. Hilligje is getrouwd Herwijnen 03-07-1871 met Hendrik Peters; geboren Spankeren ca. 1848, overleden Velp 07-03-1922, zoon van Evert Peters en Jacoba Cornelia Alpherts, kantoorbediende.
  8. Andries Albert de Boevé; geboren Lobith 07-01-1849.

  9. Carel Arend de Boevé; geboren Lobith 04-11-1850, overleden aldaar 01-12-1850.

IX-n Gerrit Willem de Boevé; geboren Zaltbommel 19-06-1813, overleden Doesburg 28-06-1882, onderwijzer (1837), schoolonderwijzer (1850).

Gerrit is getrouwd Doesburg 10-05-1837 met Frederika ten Oever; geboren Doesburg ca. 1812, overleden aldaar 19-01-1892, dochter van Bernardus ten Oever en Henderika ten Bosch.

Uit dit huwelijk:

  1. Bernardus Theodorus Gerardus de Boevé; geboren Doesburg 18-12-1837, overleden aldaar 01-01-1838.
  2. Hillegonda Femmigje de Boevé; geboren Doesburg ca. 1841, overleden Zwolle 1889. Hillegonda is getrouwd Doesburg 07-08-1882 met Wybrand Zijlstra; geboren Leeuwarden 03-06-1847, zoon van Annee Zijlstra en Maria Elisabeth du Bois, reiziger. Wybrand was weduwnaar van Berendina Hendrika van Elten.
  3. Gerardus Arnoldus de Boevé; geboren Doesburg 1842, volgt onder X-l.
  4. Hendrika Antonia de Boevé; geboren Doesburg ca. 1844. Hendrika is getrouwd Doesburg 12-11-1870 met Adriaan Joseph Sloot; geboren Doesburg ca. 1846, zoon van Joost Willem Sloot en Johanna Heijdeman.
  5. Wendelina Christina de Boevé; geboren Doesburg ca. 1847, overleden Epe 16-02-1911. Wendelina is getrouwd Doesburg 17-12-1878 met Leendert Schouten; geboren Nieuwveen ca. 1853, overleden Epe 24-03-1915, zoon van Dirk Schouten en Johanna Clasina Helena Knipschaar, postdirecteur.

  6. Maria de Boevé; overleden Doesburg 19-08-1850.

IX-o Dirk Boeve; gedoopt Vorchten 11-03-1787.

Dirk is getrouwd Deventer 24-02-1821 met Gerritdina van Loghem; gedoopt Deventer 17-10-1792, dochter van Gerrit van Loghem en Maria Vaagt.

Uit dit huwelijk:

  1. Klaas Boeve; geboren Deventer ca. 1826, volgt onder X-m.

IX-p Jan Boeve; gedoopt Vorchten 29-04-1792, overleden Heerde 22-01-1864, boerenwerker, arbeider.

Jan is getrouwd Veessen 09-03-1815 (1) met Maria Teunis; geboren Veessen of Wenum ca. 1790, overleden Heerde 13-11-1832, dochter van Teunis Willems Kip en Gerritjen Freriks, huiswerkster (1815).

Jan is getrouwd Heerde 09-08-1834 (2) met Aaltje Reinders Buisman; geboren Wijhe 1796, overleden na 1864, dochter van Reinder Herms en Anna Liefers. Aaltje was weduwe van Gerrit Katger.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Gerritjen Boeve; geboren Wijhe ca. 1817, overleden Hattem 27-04-1908, dienstmeid (1843). Gerritjen is getrouwd Heerde 04-02-1843 (1) met Harmen Duering; geboren Hattem 22-08-1812, zoon van Hendrik Duering en Eva Futselaar, boerenknecht (1843). Gerritjen is getrouwd Heerde 19-10-1850 (2) met Koendert Meijer; overleden voor 1908, zoon van Berend Meijer en Janna Kamphuis, arbeider (1850), gedoopt Hattem 20-05-1804. Koendert was weduwnaar van Christina Dibbets.
  2. Klazina Boeve; geboren Vorchten 17-10-1818, overleden Werven 14-03-1901, boerenarbeidster (1839). Klazina is getrouwd Heerde 20-12-1839 (1) met Steven Wijnhoud; geboren Olst ca. 1810, overleden Werven 21-07-1856, zoon van Dewes Wijnhoud en Gerrigje Brink, boerenknecht (1839). Klazina is getrouwd Heerde 24-12-1859 (2) met haar zwager Hendrikus Wijnhoud; geboren Olst ca. 1823, overleden voor 1901, zoon van Dewes Wijnhoud en Gerrigje Brink. Hendrikus is eerder getrouwd Dalfsen 31-05-1856 met Hendrika Wevers; dochter van Hendrik Wevers en Derkjen van der Veen.
  3. Teunis Boeve; geboren Vorchten 05-12-1822, overleden Hattem 25-01-1849, voermansknecht (1849).

  4. Margje Boeve; geboren Vorchten 22-03-1827, dienstmeid (1854). Margje is getrouwd Heerde 02-09-1854 met Berend van Ommen; geboren Oldebroek ca. 1829, zoon van Berend van Ommen en Jantje Wolff, boerenknecht (1854).

IX-q Egbert Boeve; geboren Heerde 15-01-1823, overleden Wapenveld 19-02-1856, arbeider.

Egbert is getrouwd Heerde 13-04-1850 met Maria Brinkhuis; geboren Heerde ca. 1824, overleden na 1856, dochter van Hendrikus Jacobs Brinkhuis en Bartha van Olst.

Uit dit huwelijk:

  1. Harmen Boeve; geboren ca. 01-1851, overleden Wapenveld 29-03-1851.
  2. Harmen Boeve; geboren ca. 1853, volgt onder X-n.

  3. Bartje Boeve; geboren Heerde ca. 1855, overleden aldaar 02-04-1892.

Generatie X

X-a Harmen Boeve; geboren Hattem ca. 1840, steenbakkersknecht (1873), steenfabrikant (1906).

Harmen is getrouwd Hattem 15-05-1873 met Aaltjen Boers; geboren Olst ca. 1843, dochter van Gerrit Boers en Hendrikjen van Wechel, dienstmeid.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrikje Boeve; geboren Zwolle ca. 1877. Hendrikje is getrouwd Diepenveen 31-01-1906 met Herman Hendrik Bonke; geboren Vriezenveen ca. 1870, zoon van Hendrikus Bonke en Johanna Nollen, koopman (1906).
  2. Lubberta Aleida Boeve; geboren Diepenveen ca. 1879. Lubberta is getrouwd Diepenveen 04-02-1904 met Johannes Antonie Elferink; geboren Deventer ca. 1878, zoon van Gerrit Jan Elferink en Hermina van Ommen, kleermaker (1904).
  3. Gerritje Boeve; geboren Diepenveen ca. 1881. Gerritje is getrouwd Wijhe 06-06-1907 met Jan Elferink; geboren Rotterdam 21-05-1880, zoon van Reinier Elferink en Pieternella van Dordrecht, kantoorbediende (1907).

  4. Aleida Boeve; geboren Wijhe ca. 1885. Aleida is getrouwd Wijhe 15-02-1908 met Hendrik Schurink; geboren Wijhe ca. 1883, zoon van Bernardus Hendrikus Schurink en Willemina Nijlant, horlogemaker (1908).

X-b Hendrik Boeve; geboren Heerde 14-08-1828, overleden Veessen 13-01-1900, landbouwer.

Hendrik is getrouwd Heerde 03-08-1867 met Grietje van den Beld; geboren Heerde 26-06-1833, overleden Heerde 15-01-1913, dochter van Daniël van den Beld en Hendrikje van Zalk, dienstmeid (1867).

Uit dit huwelijk:

  1. Klaas Boeve; geboren Veessen 13-10-1868, schoolhoofd (1898). Klaas is getrouwd Heerde 10-08-1898 met Grada Elisabeth Brederode; geboren Heerde 19-12-1869, dochter van Willem Karel Brederode en Gabriella Annetta Aleida Meilink.
  2. Hendrika Johanna Boeve; geboren Veessen 26-08-1870. Hendrika is getrouwd Heerde 09-03-1899 met Andries Jansma; geboren Oostdongeradeel 30-10-1864, zoon van Kornelis Jansma en Sytske Sjoerds Brandsma, schoolhoofd (1899). Andries was weduwnaar van Sjoukje Koopmans.
  3. Heintje Boeve; geboren Veessen 14-02-1872. Heintje is getrouwd Heerde 02-07-1892 met Bernardus Hendrikus Jansen; geboren Veessen 20-02-1859, zoon van Lammert Jansen en Harmpje Burgmeijer, onderwijzer (1892). Bij geboorte Jansen, bij huwelijk Janssen.

  4. Dirk Boeve; geboren Veessen 31-10-1875, winkelier (1906). Dirk is getrouwd Heerde 21-12-1906 met Jacobina Magdalena Carolina Bosch; geboren Heerde 18-10-1871, dochter van Johan Georg Godlieb Bosch en Anna Uijt den Bogaard.

X-c Gerhardus Boeve; geboren 07-04-1837, overleden Heerde 21-03-1872, arbeider (1867).

Gerhardus is getrouwd Heerde 20-04-1867 met Hermina Schipper; geboren Heerde 13-07-1841, overleden aldaar 31-10-1914, dochter van Gerrit Schipper en Lubbigje Duinkerken.

Uit dit huwelijk:

  1. Klaas Boeve; geboren Hoorn 11-06-1868, overleden Heerde 21-08-1868. Volgens Genlias bij overlijden 14 mnd, geboortedatum niet correct?!
  2. Lubberta Boeve; geboren Hoorn 17-06-1869, overleden Heerde 30-12-1913.

  3. Hendrikje Boeve; geboren Hoorn 12-07-1870. Hendrikje is getrouwd Heerde 07-10-1899 met Windelt van Egteren; geboren Heerde 01-09-1866, zoon van Lubbertus van Egteren en Jentje Brinkman, tuinman (1899). Windelt was weduwnaar van Hendrika van Velde.

X-d Gerrit Boeve; geboren Epe ca. 1833, overleden Epe 12-06-1903, landbouwer.

Gerrit is getrouwd met Aaltje van den Esschert; geboren Epe ca. 1833, overleden aldaar 02-12-1892, dochter van Willem van den Esschert en Janna van Tongeren.

Uit dit huwelijk:

  1. Lubberta Johanna Boeve; geboren Epe ca. 1866. Lubberta is getrouwd Epe 14-12-1895 met Sarris Nieuwenhuis; geboren Oene ca. 1866, zoon van Gerrit Jan Nieuwenhuis en Jacoba Hendrika Boeve, landbouwer.

  2. Sarris Boeve.

X-e Jacob Boeve; geboren Heerde 01-01-1833, overleden Epe 11-06-1918, begraven aldaar, landbouwer, herbergier (1903).

Jacob is getrouwd Heerde 02-11-1861 (1) met Geesje Docter; geboren Heerde ca. 1825, overleden aldaar 21-02-1877, dochter van Jan Docter en Gergje Visser.

Jacob is getrouwd Heerde 07-05-1886 (2) met Reintje Bredenoord; geboren Heerde ca. 1866, overleden Epe 14-03-1926, begraven aldaar, dochter van Albert Bredenoord en Reintje van Zwolle, herbergierster.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Jan Boeve; geboren Heerde 08-03-1863, overleden aldaar 27-01-1939, logementhouder (1884, 1903). Jan is getrouwd Heerde 27-12-1884 (1) met Hermina Hendrika Uijt den Bogaard; geboren ca. 1862, dochter van Bartus Uijt den Bogaard en Aaltje IJkink. Jan is getrouwd Epe 09-04-1903 (2) met Maria Margaretha Visch; geboren Epe ca. 1862, overleden voor 1939, dochter van Jan Visch en Egbarta Uijt den Bogaard.

  2. Gerrit Jan Boeve; geboren Heerde 07-01-1865, overleden Bilthoven 30-12-1931, begraven aldaar, Arts in Barneveld. Gerrit is getrouwd Barneveld 27-07-1898 met Catharina Geertruida Versteeg; geboren Scherpenzeel 23-02-1870, overleden Haarlem 16-06-1961, begraven Bilthoven, dochter van Jan Versteeg en Jacoba Johanna Immink.

  3. levenloos geboren Boeve; geboren Heerde 05-12-1869, overleden aldaar 05-12-1869.

Uit het tweede huwelijk:

  1. Reintje Boeve; geboren Heerde 06-08-1886. Reintje is getrouwd Epe 23-10-1914 met Jan Scholten; geboren Weststellingwerf 08-03-1886, zoon van Harmen Scholten en Gesiena Vermeer, opzichter Heidemij (1914).
  2. Alberta Boeve; geboren Heerde 29-09-1887, overleden aldaar 21-02-1892.
  3. Dina Boeve; geboren Heerde 18-05-1889. Dina is getrouwd Epe 07-05-1915 met Gerrit Reinder Wagenaar; geboren Epe ca. 1884, zoon van Arent Wagenaar en Aartje Heering, directeur (1915).
  4. Johan Boeve; geboren Heerde 20-09-1890, overleden Epe 03-12-1916.
  5. Theodoor Boeve; geboren Heerde 09-10-1891, overleden aldaar 28-05-1892.
  6. Alberta Boeve; geboren Heerde 12-01-1893. Alberta is getrouwd Epe 08-12-1922 met Harm de Boer; geboren Blokzijl ca. 1893, zoon van Jan de Boer en Gergina van der Linde, controleur.
  7. Johanna Boeve; geboren Heerde 17-02-1895.
  8. Jacoba Boeve; geboren Heerde 07-07-1896.
  9. Theodoor Boeve; geboren Epe 14-10-1897.
  10. Reina Boeve; geboren Epe 22-04-1899, overleden aldaar 02-05-1899.
  11. Martha Boeve; geboren Epe 29-09-1900, overleden aldaar 12-04-1902.

  12. levenloos geboren kind; geboren Epe 06-03-1904, overleden aldaar 06-03-1904.

X-f Jan Boeve; geboren Doornspijk ca. 1839, overleden Oldebroek 31-10-1903, landbouwer.

Jan is getrouwd Doornspijk 02-10-1863 met Jantje Steert; geboren Doornspijk ca. 1840, dochter van Jan Steert en Derkje van Loo.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerrit Boeve; geboren Doornspijk ca. 1866, overleden aldaar 20-10-1934. Gerrit is getrouwd met Gerritje Koornberg.

X-g Derk Boeve; geboren Heerde ca. 1849, schilder (1885).

Derk is getrouwd Zwolle 19-02-1885 met Maria Bruggink; geboren Kampen ca. 1858, dochter van Arend Bruggink en Cornelia van de Peppel. Maria was weduwe van Hendrik Jan Hardon.

Uit dit huwelijk:

  1. Reinder Boeve; geboren Zwolle ca. 1885, machinebankwerker (1885). Reinder is getrouwd Zwolle 14-04-1910 met Helena Elberta van ‘t Hull; geboren Bussum ca. 1886, dochter van Hendrik van ‘t Hull en Gerritje van der Maten, dienstbode (1910).

  2. Gerrigje Boeve; geboren Zwolle. Gerrigje is getrouwd Rotterdam 01-04-1914 met Engelbertus Johannes Joseph Veldhuis; geboren Zwolle ca. 1893, zoon van Gradus Johannes Veldhuis en Catharina Bertha Da-gloria Rodbard.

X-h Lubbert Boeve; geboren Elburg 06-05-1822, katoenwever.

Lubbert was gehuwd met Annetje van den Berg; geboren Ermelo 04-09-1823, dochter van Beene van den Berg en Marritje Bouwman, katoenweefster.

Uit dit huwelijk:

  1. Hendrik Boeve; geboren Ermelo ca. 1853, volgt onder XI-a.
  2. Marrigje Boeve; geboren Ermelo ca. 1858, weefster. Marrigje is getrouwd Hellendoorn 29-09-1877 met Kornelis Lazoe; geboren Weststellingwerf ca. 1853, zoon van David Lazoe en Maartje Boon, wever.
  3. Johanna Boeve; geboren Ermelo ca. 1861, overleden Nijverdal 28-04-1936, fabrieksarbeidster. Johanna is getrouwd Hellendoorn 28-02-1880 met Hermannus Bolink; geboren Rijssen ca. 1858, overleden na 1936, zoon van Mannes Bolink en Aaltjen Vruggink, fabrieksarbeider.

  4. Beene Boeve; geboren Ermelo ca. 1864, volgt onder XI-b.

X-i Gerardus Hendrik Gerrit de Boevé; geboren Aerdt 18-09-1835, overleden Amsterdam 04-01-1904. Schoenmaker.

Gerardus is getrouwd Leeuwarden 24-06-1874 met Elisabeth van der Woude; dochter van Heert Wiegers van der Woude en Trijntje Fokkes Ynia.

Uit dit huwelijk:

  1. Trijntje Mina de Boevé; geboren Leeuwarden 20-08-1872, gewettigd 24-06-1874. Zij is getrouwd met Franciscus Johannes Huis.
  2. Gerradus Hendrik Andries de Boevé; geboren Leeuwarden 07-11-1874, overleden Leeuwarden 28-01-1878.
  3. Catharina de Boevé; geboren Leeuwarden 07-04-1877, overleden Leeuwarden 31-12-1877.
  4. Gerradus Hendrik Andries de Boevé; geboren Leeuwarden 05-12-1878, volgt onder XI-c.

  5. Heert de Boevé; geboren Leeuwarden 12-06-1881, volgt onder XI-d.

X-j Frederikus Arend Derk de Boevé; geboren Aerdt ca. 1837, overleden Zutphen 01-03-1884. Agent, commissionair, koopman.

Frederikus is getrouwd Arnhem 09-03-1864 met Agatha Sophia Cornelia Sieleman; geboren Utrecht ca. 1842, overleden Arnhem 01-07-1908, dochter van Jan Sieleman en Aaltje Kleij.

Uit dit huwelijk:

  1. Henriette Sophia Aleida Catharina de Boevé; geboren Arnhem ca. 1865, overleden aldaar 02-12-1942.
  2. Fredrika Gerardina de Boevé; geboren Arnhem 1867, overleden aldaar 07-02-1868.
  3. Jan Pieter de Boevé; geboren Arnhem 1872, overleden aldaar 27-04-1874.
  4. Johan Pieter de Boevé; geboren Arnhem ca. 1875, volgt onder XI-e.
  5. Albert Andries de Boevé; geboren Arnhem ca. 1876, pakhuisknecht. Albert is getrouwd Arnhem 05-11-1902 met Johanna Hendriks; geboren Amsterdam ca. 1882, dochter van Wouter Hendriks en Jacobje Steeg.

  6. Agatha Sophia Cornelia de Boevé; geboren Arnhem ca. 1879. Agatha is getrouwd Arnhem 22-04-1908 met Ernst Paul Pongs; geboren Reijdt ca. 1880, zoon van Johann Wilhelm Pongs en Lina Crumenerl, werktuigkundige.

X-k Jacob de Boevé; geboren Lobith ca. 1838, overleden Den Haag 15-04-1927. Broodbakker (1870, 1892), winkelier in handschoenen.

Jacob is getrouwd Den Haag 09-02-1870 met Geertruida Petronella Agatha Götz; geboren Den Haag, dochter van Georg Michael Götz en Geertruida Petronella Agatha de Lange.

Uit dit huwelijk:

  1. Adolphina Frederika de Boevé; geboren Den Haag 31-05-1858, overleden aldaar 30-08-1923. Erkend 09-02-1870. Zij is getrouwd Den Haag 25-05-1892 met Johannes Manhave; geboren Sluis 21-06-1850, overleden Wassenaar 29-04-1927, zoon van Johannis Manhave en Sara Ziervogel, lexicograaf, redacteur Het Vaderland.

X-l Gerardus Arnoldus de Boevé; geboren Doesburg 1842, overleden Ellecom 23-05-1903, slager, vleeshouwer.

Gerardus is getrouwd Rheden 26-08-1869 met Johanna Willemina Evers; geboren Ellecom 1846, dochter van Jan Brink Evers en Jurriana Marretje Elisabeth Steenbeek.

Uit dit huwelijk:

  1. Antonie Arnold de Boevé; geboren Doesburg ca. 1871, volgt onder XI-f.
  2. Jurriana Maria Elisabeth de Boevé; geboren Doesburg ca. 1875, overleden aldaar 19-07-1942. Jurriana is getrouwd Rheden 15-09-1899 met (en gescheiden 23-09-1909 van) Johannes Adrianus Vuerhard; geboren Amsterdam ca. 1875, zoon van Cornelis Joannes Vuerhard en Berendina Cathárina Barendsen, machinist.

  3. Hendrika Antonia de Boevé; geboren Doesburg ca. 1880, overleden aldaar 05-04-1882.

X-m Klaas Boeve; geboren Deventer ca. 1826.

Klaas is getrouwd Deventer 06-05-1852 met Janna Katgerman; geboren Deventer ca. 1824, dochter van Jan Katgerman en Hendrina Dekkers.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerhard Boeve; geboren Deventer ca. 1861, schoolhoofd (1890). Gerhard is getrouwd Beverwijk 14-08-1890 met Cornelia Jacoba Boon; geboren Langerak ca. 1865, dochter van Jacob Cornelis Boon en Mathilda Gerardina Kelder.

X-n Harmen Boeve; geboren ca. 1853, overleden Hoorn 16-04-1904, arbeider.

Harmen is getrouwd Heerde 10-02-1877 met Janneken Brinkhuis; geboren Heerde ca. 1856, overleden na 1904, dochter van Gerrit Brinkhuis en Aartje Draaijer.

Uit dit huwelijk:

  1. Egbert Boeve; geboren Heerde ca. 1878, overleden Wijhe 14-04-1926, arbeider. Egbert is getrouwd Heerde 27-02-1904 met Annigje Sprokholt; geboren Heerde 1880, overleden na 1926, dochter van Wicher Sprokholt en Annigje Barneveld.

Generatie XI

XI-a Hendrik Boeve; geboren Ermelo ca. 1853, wever.

Hendrik is getrouwd Hellendoorn 25-11-1876 met Berendina Hengo; geboren Wierden ca. 1855, dochter van Frerik Hengo en Hendrika Schansert.

Bij het huwelijk werden twee kinderen gewettigd.

Uit dit huwelijk:

  1. Lambertus Boeve; geboren Hellendoorn 02-07-1875, volgt onder XII.
  2. Hendrika Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1877, weefster. Hendrika is getrouwd Hellendoorn 05-04-1902 met Gerhardus ter Steege; geboren Hellendoorn ca. 1877, zoon van Jan ter Steege en Willemina Twilhaar, wever.
  3. Frederikus Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1879, overleden Nijverdal 27-03-1949, wever. Frederikus is getrouwd Hellendoorn 31-05-1902 met Gerritdina Maassen van den Brink; geboren Wierden ca. 1880, overleden v1949, dochter van Johannes Maassen van den Brink en Aaltjen Wolters, fabrieksarbeidster.
  4. Antoon Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1884, fabrieksarbeider. Antoon is getrouwd Wierden 11-03-1911 met Gerritdina Boerkamp; geboren Wierden ca. 1884, dochter van Mannes Boerkamp en Willemina Aal, fabrieksarbeidster.
  5. Margje Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1886. Margje is getrouwd Wierden 21-04-1917 met Herman Hendrik Hofman; geboren Wierden ca. 1885, zoon van Hendrik Hofman en Roelofje Kampman, fabrieksarbeider.
  6. Gerrit Jan Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1893, fabrieksarbeider. Gerrit is getrouwd Wierden 26-09-1914 met Johanna Tuller; geboren Hellendoorn ca. 1894, dochter van Mannes Tuller en Hendrika Nijhof, fabrieksarbeidster.

  7. Hendrik Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1895, fabrieksarbeider. Hendrik is getrouwd Rijssen 10-03-1917 met Johanna Hendrika Troost; geboren Rijssen ca. 1896, dochter van Jan Troost en Geesken Nijzink.

XI-b Beene Boeve; geboren Ermelo ca. 1864, overleden Wierden 28-02-1938, wever.

Beene is getrouwd Hellendoorn 28-03-1885 (1) met Janna Altena; geboren Rijssen ca. 1862, overleden voor 1898, dochter van Gerrit Altena en Berendina Kamp, weefster.

Beene is getrouwd Hellendoorn 03-09-1898 (2) met zijn schoonzus Johanna Altena; geboren Rijssen ca. 1868, overleden Wierden 30-10-1945, dochter van Gerrit Altena en Berendina Kamp, weefster.

Bij zijn huwelijk met Janna werd 1 kind gewettigd. Voor het huwelijk met Johanna werd bij Koninklijk Besluit van 30-07-1898 dispensatie verleend.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Berendina Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1887, overleden Utrecht 01-03-1939, fabrieksarbeidster. Berendina is getrouwd Wierden 01-10-1909 met Jan Smalbrugge; geboren Wierden ca. 1883, overleden na 1939, zoon van Hendrik Smalbrugge en Engberdina Groothaar, fabrieksarbeider.

XI-c Gerradus Hendrik Andries de Boevé; geboren Leeuwarden 05-12-1878, overleden 28-01-1916.

Gerradus is getrouwd met Rebecca Beekman; geboren Amsterdam 03-02-1881.

Uit dit huwelijk:

  1. Herman Andries de Boevé; geboren Amsterdam 12-04-1902, magazijnbediende.

  2. Gerrit de Boevé; geboren Amsterdam 15-03-1907, bakkersleerling.

XI-d Heert de Boevé; geboren Leeuwarden 12-06-1881, los werkman.

Heert is getrouwd 08-03-1905 met Johanna Bosman; geboren Graft 27-07-1872.

Uit dit huwelijk:

  1. Gerardus Johannes Heert de Boevé; geboren Amsterdam 03-11-1904.
  2. Teunis Johannes de Boevé; geboren Amsterdam 27-06-1906, pantoffelmaker.
  3. Heert Gerardus de Boevé; geboren Amsterdam 19-07-1907.
  4. Johanna Maria Christina de Boevé; geboren Amsterdam 21-01-1909, overleden aldaar 13-08-1910.

  5. Johanna Maria Christina de Boevé; geboren Mülheim 03-11-1912.

XI-e Johan Pieter de Boevé; geboren Arnhem ca. 1875, overleden aldaar 24-04-1946, sergeant-stoker (1908).

Johan is getrouwd Den Helder 19-03-1908 met Aaltje Roosloot; geboren Den Helder ca. 1883, dochter van Cornelis Roosloot en Jannetje Stins.

Uit dit huwelijk:

  1. Cornelis Johan de Boevé; geboren Den Helder ca. 1911, overleden Arnhem 20-05-1927, kantoorbediende.

XI-f Antonie Arnold de Boevé; geboren Doesburg ca. 1871, officier, arts.

Antonie is getrouwd Doesburg 18-06-1897 (1) met (en gescheiden 11-11-1903 van) Catharina Vuerhard; geboren Amsterdam ca. 1870, dochter van Cornelis Joannes Vuerhard en Berendina Cathárina Barendsen.

Antonie is getrouwd Utrecht 02-06-1905 (2) met (en gescheiden 18-12-1913 van) Elisabeth Henriette Esser; geboren Leiden ca. 1877, dochter van Johannes Frederikus Esser en Jannetje Boekee.

Antonie is getrouwd Laren 12-03-1914 (3) met Lina Catharina Hopman; dochter van Jacob Hopman en Maria Magdalena Wijdoogen. Lina was weduwe van Tony Lodewijk George Offermans.

Uit het eerste huwelijk:

  1. Berendina Catharina de Boevé; geboren Baarn ca. 1898. Berendina is getrouwd Rijsenburg 12-08-1919 met (en gescheiden 01-04-1926 van) Willem Gauw; geboren Amsterdam ca. 1894, zoon van Jan August Gauw en Johanna Philippine van der Swaagh.

Generatie XII

XII Lambertus Boeve; geboren Hellendoorn 02-07-1875, overleden Nijverdal 17-02-1949, wever.

Lambertus is getrouwd Hellendoorn 16-07-1898 met Bertha Borghuis; geboren Stad Almelo 18-09-1879, overleden 19-01-1961, dochter van Jan Borghuis en Grada Berendina te Kolstee, weefster.

Uit dit huwelijk:

  1. Berendina Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1902, weefster. Berendina is getrouwd Hellendoorn 02-01-1926 met Jan Reijnders; geboren Hellendoorn ca. 1902, zoon van Harm Reijnders en Hendrika Gezina Beverdam, wever.
  2. Jan Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1903, wever. Jan is getrouwd Hellendoorn 24-11-1928 met Johanna Maria Lammers; geboren Hellendoorn ca. 1906, dochter van Evert Jan Lammers en Anna Maria Christina Berentschot.

  3. Grada Berendina Boeve; geboren Hellendoorn ca. 1906, fabrieksarbeidster. Grada is getrouwd Hellendoorn 29-06-1929 met Willem Sasbrink; geboren Hellendoorn ca. 1904, zoon van Hermannes Sasbrink en Janna Ebbink, fabrieksarbeider.

Bronnen


– – voor het laatst bijgewerkt op 15 november 2014 – –

2 Comments


  1. //

    Is deze jan Hendriks Boeve niet een betere kandidaat als zoon van V-b Hendrik Jans Boeve en Marritien Sarris

    Zwolle NG Trouwboek
    13-06-1718 Jan Hendriks Boeve j.m. van Wapenvelt in de Broeren-straat en Jannichjen Gerrits j.d. buiten de Camperpoort S.Get. Gerrit Vischer Haar Get. de moeder.
    Hij doopt zijn eerste dochter Marrigje 22-2-1719 NG Zwolle.

    Vr.groet Albert Aalderson


  2. //

    De afstammelingen van de Boeves zijn neven en nichten van mijn moeder.Zij
    was voor haar huwelijk Jacoba Cornelia Vuerhard. Ze trouwde met Jacob Mijers.
    Zij hadden twee kinderen, Marinus Cornelis Mijers en Ellen Ines Mijers.
    Marinus Cornelis Mijers trouwde met Marisa Castilla. En Ellen Ines mijers ( dat ben Ik) trouwde met Robert Leo James Shearman, wij kregen een dochter
    Elena Juana Shearman. Marinus en Marisa kregen twee zoons, Willem en Hendrik.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *